D v e B
Yazılım Geliştirme

Mikro Site Geliştirme

Mikro sitelerin geliştirilmesi web sitesi tasarımı yapan firmalar tarafından gerçekleştirilir. Genellikle e-ticaret siteleri için mikro site stratejisi kullanılmaktadır. Firmalar tek kalan ürünlerini, özel ürünlerini ya da hizmetlerini müşterilerine daha ayrıntılı bir şekilde göstermek için bu yaklaşımı tercih etmektedirler. Mikro site geliştirme teknikleri dijital tasarımları yapan firmalar tarafından tamamlanmaktadır. Kurum ve kuruluşların ihtiyaçları doğrultusunda mikro web siteleri hazırlanarak ürün ve hizmet satışlarını yükseltebilmektedirler.

Mikro Site Tasarımı Nedir?

Mikro site tasarımlarının yapılma nedeni diğerlerinden farklı olan bir noktayı öne çıkartmaktır. İşletmeler web sitelerinde bir ürünü, konumu, hizmeti veya bir kampanyayı müşterilerine belirtmek amacı ile mikro site kullanmaktadır. Bu sitelerin içeriklerinin tarihleri dolduğunda web sitesi tasarımcıları tarafından kaldırılarak yerine yenisi hazırlanmaktadır. Bu siteler aynı zamanda firma hakkında detaylı bilgiler içererek kullanıcıları firmanın diğer ürünlerine yönlendirmektedir.

Mikro Site Örnekleri Nelerdir?

Mikro sitelerin örneklerinden birkaçı şunlardır:

  • Bir markanın yeni çıkmış ürününün tanıtıldığı siteler,
  • Bir ürünün kampanyaya girmiş hali ile yapılandırılmış siteler,
  • Farklı konularda müşterilerinin problemleri için oluşturulmuş siteler,
  • Aynı ürünün ya da hizmetin çeşitli türlerinin bulunabildiği siteler.

Bu örneklerden de görüleceği üzere mikro site geliştirme ile sık sık girdiğimiz sitelerde karşılaşmaktayız. Biz farkında olmadan firmalar bu tasarımları kullanıyor. Müşterilerine ulaşmanın en kolay yolu mikro siteler olduğu için şirketlerin en çok tercih ettikleri web tasarımları arasında yerini alıyor.

Mikro Siteler Hangi Amaçla Kullanılmaktadır?

Mikro sitelerin kullanım amacı firmadan firmaya değişiklik göstermektedir. Ürünlerinde stok sorunu bulunmayan şirketler tarafından kalıcı olarak kullanılabilir. Ancak seçilmiş ürünler veya hizmetler için belirlenmiş bir tarih bulunabilir. Bu tarz kullanım amaçları geçicidir. Geniş kitlelere daha fazla zaman içerisinde firmanın tanıtımını yapmak için oluşturulabilir. Aynı zamanda belirli bir durum hakkında kısa bilgiler vermek amacı ile de yapılabilmektedir. Mikro site tasarımcıları editoryal anlamda firmalara kazanç sağlamak üzere çalışmaktadır. DveB firmanızı bir adım öne çıkarmanıza yardımcı olacak en iyi tasarım firmasıdır. Uzman tasarımcılarımız ile isteklerinize en iyi şekilde cevap veren firmamız ile hemen iletişime geçerek cazip fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Mikro Site Ne Zaman Kurulmalı?

Mikro sitelerin belirli bir kurulma zamanının olduğu söylenemez. Genellikle firmalar bazı ürünlerini öne çıkartmak istediklerinde mikro sitelere ihtiyaç duyarlar. Kısa süren kampanyalarını müşterileri ile paylaşmak isteyen markalar için kaçırılmayacak bir fırsattır. Süreli olduğu için maliyeti daha düşük olan bu siteler büyük yarar sağlamaktadır. Firmalar mikro site kullanımı için satışlarının raporlarını incelemelidir. Hemen hemen her firma satışlarının azaldığı belirli dönemlerden geçer. Bu dönemleri analiz eden şirketler mikro sitelerin ürün tanıtımı yapmalarını sağlayarak düşüşlerin önüne geçebilirler.  DveB ile yapacağınız ortak çalışmalarla markanıza değer katabilirsiniz. En iyi tasarımlara sahip web sayfaları ile rakiplerinizi geçme fırsatı tanıyan firmamız mikro site geliştirme konusunda da uzman kadrosuyla sizinle tanışmayı bekliyor.

 

 

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985