D v e B
Yazılım Geliştirme

Kurumsal Web Sitesi

Kurumsal Web Site Nedir?

Dijital dünyanın en önemli iletişim kaynaklarından biri olan internet, günümüzde marka ve firmalar için büyük önem arz etmektedir. Kullanıcılar ve potansiyel müşterilerin markanız ile iletişime geçtiği ilk alan olan internet siteleri, kurumsal kimliğinizi ve sunduğunuz hizmetleri anlatan etkili bir görsel kanal niteliği taşır. Profesyonelce hazırlanmış ve markanızı tam olarak yansıtan bir kurumsal web sitesine sahip olmak, müşteriler ile iletişim kurmak ve firmanızın sunduğu hizmetleri anlatmanıza olanak sağlar. Amacı dijitalde büyümek ve rakiplerinden bir adım önde olmak isteyen markalar, özenle tasarlanmış kurumsal web sitesi hizmeti ile dijitalde prestijli bir kimlik sahibi olur.

Domain ve Hosting Nedir?

Domain ve hosting kavramları, kurumsal bir web sitesine sahip olmak isteyenlerin aşina olması gereken sözcüklerdir. Her kurumsal web sitesi, bir domain üzerine kurulur ve hosting üzerine inşa edilir. Hosting, site içerisindeki içeriklerin depolandığı alana verilen isimdir. Bir web sitesine kurulan her içerik, hosting altında saklanır. Bunun yanı sıra, web sitenin alan adı olarak bilinen domain ise internet sitenizin görsel ve dijital adına denir. İnternet sitenizin adı niteliği taşıyan domain, kullanıcıların giriş yaptığı url’ye verilen isimdir. Her kurumsal sitenin kendine ait özgün bir domain’i olmalıdır, aksi takdirde kullanıcı internet sitesine giriş yapamaz. Hosting ise, siteye özel yazılımlar ile kurulabilir ve admin panelinde bulunan tüm bilgilerin tek kaynak altında toplanmasını sağlar. Bu sayede tüm içeriklere bir tek kaynak üzerinden ulaşabilir, değiştirme ve geliştirme yapılabilir.

Markanıza Uygun Kurumsal Web Site Tasarımı Nasıl Yapılır?

Markanızın dijitaldeki kimliği niteliğini taşıyan kurumsal web sitesi modelleri, sunduğunuz hizmet, iletişim bilgileri, marka tanıtımı ve kimlik çalışmaları üzerine kurulan bir yazılım tabanıdır. Kurumsal web sitesi çalışmaları, her marka ve site özelinde gerçekleştirilir ve kullanıcıların site ile iletişime geçtikleri ilk alan olarak sınıflandırılır. Firma kimliğine özel renklendirmeler, logo çalışmaları, slogan ve sunumlar ile geliştirilen kurumsal internet sitesi, markanızın dijital dünyadaki prestijini arttırmak, rakipler arasında öne çıkmak ve marka bilinirliğini arttırmak amacıyla yapılır. Nette, firmanıza özel kurumsal kimlik çalışmalarıyla markanıza dijital bir kimlik yaratır, ihtiyacınız olan kurumsal web sitesi tasarımını profesyonel olarak oluşturur.

 

Kurumsal web siteleri, ticari işletmelerin ürün ve hizmet tanıtımı yapmaları için teknoloji dünyasında oluşturulmuş mağazalardır. Bu işletmeler müşteri kitlesini arttırmak için kurumsal web sitesi aracını kullanmaktadırlar. Halihazırda olan kitleye online bir şekilde hitap ederek teknoloji çağına ayak uydurmaktadırlar. Online satış mağazalarının tasarımları müşteriler için önemlidir. Kullanıcılar yazılardan daha çok görsellere ilgi duyarlar. Bu nedenler alacakları ürünlerin kalitesini görmek için en iyi seçilmiş görseller kullanılmalıdır. Ödeme yapılması için tasarlanan sayfanın ara yüzünün müşterilere güven vermesi, markanın kazançlarını yükseltmektedir.

Kurumsal Web Sitesi Nasıl Olmalı?

Kurumsal web sitelerinde olması gereken belirli özellikler şunlardır:

  • Web sitelerinin alan adı, sitede satılan ürünler ile benzerlik göstermelidir.
  • Sitenin içeriği göze hitap etmeli ancak karışık bir hava vermemelidir.
  • Kullanımı kolay olmalı, kullanıcılar aradığı ürüne seri bir şekilde ulaşmalıdır.
  • Markanın logosu ve arka plan yazıların boyutu çok küçük ya da çok büyük olmamalıdır.
  • Erişim problemleri engelleyen programlar kullanılarak, müşterilere site içerisinde rahat dolaşım imkanı sağlanmalıdır.
  • Hizmet ve menü kısımları kullanıcılara daha iyi deneyim sunma amacına uygun dizayn edilmelidir.
  • Sayfanın sonunda kullanıcıların firmaya ulaşması için iletişim bilgileri yer almalıdır.
  • Tüm arama motorlarına uygun bir şekilde hazırlanarak, harita kaydının doğru formatta yapıldığından emin olunmalıdır.
     

En İyi Kurumsal Web Siteleri

En iyi kurumsal online satış mağazalarına bakıldığında hepsinin ortak özelliği müşterilerine rahat bir kullanım alanı sunmasıdır. Satışının yapıldığı ürün ve hizmetlerden çok işlevselliğin ön planda olduğu bu siteler kullanıcılar tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Kurumsal web sitesi için kullanılacak metin yazıları ve görseller, müşterilerde etki uyandıracak ögeler olduğu için titizlikle seçilmelidir.

Tüm bu ögelerin boyutları doğru ayarlanmalı ve renk seçimi kişilere hitap etmelidir. Tüm bu ayrıntıları kusursuz bir şekilde barındıran mağazalar en iyi kurumsal web siteleri arasında yerlerini alır. Sizde profesyonel yardım alarak en iyi tasarımlarla sahip web sitesi kurmak istiyorsanız DveB ile iletişime geçebilirsiniz. En ünlü markalar için web tasarımı yapan firmamıza olumlu geri dönüşler yapılmaktadır. Müşteri memnuniyetini önemseyerek yaptığımız tüm projelerimiz ilgi ile karşılanır. Sizde bizimle bağlantı kurarak en uygun fiyatlarla DveB dünyasına adım atabilirsiniz.
 

Kurumsal Web Sitesi Yapan Firmalar

Kurumsal web sitesi yapan şirketler, müşterilerinin belirledikleri amaçlara uygun bir şekilde çalışma yaparlar. Bu çalışmalara verilen ürün veya hizmetin farklı firmalar tarafından nasıl lanse edildiğini analiz etmekle başlarlar. Daha öncesinde yapılmış sitelerin aksine özgün olmak için çaba sarf ederler. Web sitesi için dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında renkler, grafikler, çözünürlüğü yüksek görseller ve SEO uyumu yer almaktadır. DveB tecrübeye sahip olan bir firma olduğu için tüm bunlara dikkat eder ve müşterilerinin istediği her ayrıntıya sitelerde yer vermektedir. En iyi kurumsal web sitesi tasarımları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985