D v e B
Sosyal Medya Yönetimi

Linkedin Yönetimi

Linkedln yönetimi diğer sosyal medya mecralarından farklıdır. Algoritma işleyişi tamamen kurumsallık üzerine oluşturulmuş bu platform daha üst düzey profesyonellik gerektirmektedir. Bireylerin iş kurma ve bulma isteği üzerine oluşturulmuş Linkedln aynı zamanda işletmelere değer katmaktadır. Linkedln’de kurumsal kimlik ile ön planda olmak isteyen firmalar Linkedln yönetimi konusunda profesyonel bir yardım alarak işletmelerinin tanınırlığını arttırabilirler. İnstagram, Facebook ve Twitter’dan alınan geri bildirimler bu platformda alınamayabilir. İçerik paylaşımlarının dikkatle yapılması gereken Linkedln’in reklam maliyeti diğerlerinden fazladır ancak etkisi daha yüksektir.

Linkedln İşletme Hesabı Nasıl Açılır?

Linkedln işletme hesabı açmak için Linkedln’e üye olmanız gerekmektedir. Üyelik işlemleri kısa sürdüğü için fazla vakit harcamanıza sebep olmaz. Siteye giriş işlemenizi tamamladıktan sonra ana sayfada yer alan iş sekmesine tıklanmalıdır. Burada şirket sayfası oluştur seçeneği seçilir. Ardından işletme boyutunun sorulduğu bir sayfa ile karşılaşılır. Küçük işletmeler (çalışan sayısı 200 kişiden az olan), orta-büyük işletmeler (200 kişiden az çalışan bulunan), vitrin sayfası ve eğitim kurumlarına ayrılmış kategoriler bulunur.

Firmanıza en uygun olanı seçilerek devam edilmelidir. Ardından açılan sayfada şirket hakkında önemli detaylar verilmesi istenmektedir. Adres bilgilerinin de yer aldığı bu sayfa doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Bunun nedeni ise şirket sayfası oluşturulduğunda konum haritada işaretlenmiş olarak görünür. Tüm bu işlemlerin tamamlanması halinde Linkedln işletme hesabı kullanıma hazır olduğu için Linkedln yönetimi aşamasına geçilmelidir.

Etkili Linkedln Yönetimi Nasıl Yapılır?

Linkedln yönetimini etkili bir hale getirmek için kullanıcıların ilgisini çeken kurum hakkında bilgilere yer verilmelidir. Kısa tanıtım metinleri ve profesyonel eğitimlerin sayfada bulunması şirkete prestijli bir hava katmaktadır. Sayfa oluşturulurken verilen adresin haritalarda işaretlendiğinden emin olunmalıdır. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi Linkedln’de de hashtaglar önemli bir rol oynamaktadır.

Hashtagler bölümünde kurumun sektörüne ait eklentiler yapıldığında firmanın görüntülenme oranı yükselir. Sayfayı etkili kullanmanın bir diğer yolu ise farklı dil seçeneklerinde girişler yapılmasıdır. Bu yöntemle kullanıcıların ana dillerinde yaptığı aramalarda firma ön plana çıkar. LinkedIn’inin kullanıcılarının kendi aralarında etkileşime girmesini sağladığı gruplar bulunmaktadır. Firmanız ile ilgili bir grup bulunuyorsa katılmanız halinde en etkili Linkedln yönetimi gerçekleştirebilirsiniz.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985