D v e B
Yazılım Geliştirme

Responsive Web Site

Responsive sitelerin diğer bir adı duyarlı web siteleridir. Bu sitelerin yapılmasının nedeni kullanıcıların tüm cihazlarında aynı görünümü almalarını sağlamaktır. Cep telefonu, tablet ve bilgisayar gibi sitelere erişim sağlayabilecek tüm cihazlara uygun bir tasarım yapılmaktadır. Responsive web sitesi, kullanıcı isteklerine göre sayfaları büyültüp küçültürken yaşanan sorunların önüne geçmede yardımcı olmaktadır. Her koşulda sayfaların görünümü olduğu gibi kalır ve herhangi bir bozulmayla karşı karşıya kalınmaz.

Responsive Web Sitesi Neden Yapılmalıdır?

Responsive web sitelerinin yapılma nedeni kullanıcıların tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde sayfada dolaşmalarını sağlamaktır. Ekran boyutları farklı olan cihazlarda bu yöntemle tasarlanmayan siteler kullanıcılara problem yaratmaktadır. Kullanıcılar bu sayfalarda zaman harcamak istemezler. Bu tür online satış mağazalarına sahip olan firmalar dolayısıyla müşteri kaybederek kazançlarını düşürmelerine sebep olurlar. Responsive web sitesi tasarımı yapan firmalar, tüm ekran boyutlarına özel olarak oluştururlar. Bu sayede kullanıcılar siteye girdikleri tüm cihazlardan iyi bir görünüm alırlar.

Responsive Web Sitesi Yapım Aşamaları Nelerdir?

Responsive web sitelerinin belirli yapım aşamaları şunlardır:

  • Tasarıma Karar Verme: Bu adım daha öncesinde oluşturulmamış web siteleri için geçerlidir. Bireyler sayfada olması gereken tüm özellikleri listeleyerek tasarımcı şirkete iletir. Uzmanlar tarafından her detay incelenir ve ortaya belirli bir tasarım çıkar.
  • CCS Kullanımı: Bu tasarımlar CCS yardımı ile yapılmaktadır.
  • Masaüstü Kullanımının Hazırlanması: Bu aşamada bilgisayarlarda sayfanın nasıl göründüğü kontrollerden geçirilir. Daha sonra olası sorunlar giderilerek site bilgisayarlarda kullanıma hazır hale getirilir.
  • Menü: Bilgisayarda sayfanın kullanıma hazır hale getirilmesi ile menü kısmı yaratılmaktadır. Burada ince ayrıntılar yapılarak tüm cihazlarda aynı görünüm elde edilmeye çalışılır.
  • Tasarımın Tamamlanması: Responsive web sitesi, detaylı bir şekilde hazırlanarak müşterilere teslim edilir. Siteler girilen tüm cihazlarda aynı performansı verir.

Responsive Tasarım Nasıl Olur?

Responsive tasarım yapımı HTML veya CSS kullanılarak yapılmaktadır. Diğer site yapımlarında olduğu gibi farklı programlara ihtiyaç duyulmadığı için üretici firmalar ile iletişime geçilerek hızlı bir şekilde teslim alınabilir. DveB müşterileri için yaratıcı ve fonksiyonel kullanıma sahip web siteleri hazırlamaktadır. Kusursuz görünen web siteleri için bizimle iletişime geçebilir ve en avantajlı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Responsive Web Sitesi Yapan Firmalar

Responsive Web sitesi tasarımı yapan şirketler, projelerini sık sık gözden geçirerek müşterilerine teslim etmelidir. Üzerinde çalışılması gereken her detay incelenmelidir. Responsive siteler hataya açık olduğu için tasarımcı firmalar dikkatli olmalıdır. DveB responsive web siteleri başta olmak üzere firmaların dijital tasarımlarını yapmaktadır. Ziyaretçilerin sitede daha fazla vakit geçirmesi için en iyi kreatif tasarımları ortaya koyan firmamız müşterilerinin memnuniyetini kazanmıştır. En yaratıcı fikirler ile kolay kullanımı birleştirerek sizin için en uygun web tasarımları yapan firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz. Responsive web sitesi yaptırarak hem kurumsal hem de e-ticaret sitelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985