D v e B
Kreatif Çözümler

Web Tasarım

Web tasarım, kişi veya kurumların ürünlerinin tanıtımının yapılması amacı ile oluşturulan sitelere renk, şekil, grafik gibi unsurlar yerleştirerek kullanıcılara hitap etmesi sağlanan bir yöntemdir. Web tasarım dijital dünyada var olmak isteyen firmalar için mutlaka kullanılması gereken bir özelliktir. En basit görünen web sitelerin tasarımlarında yoğun bir uğraş bulunmaktadır.

Kişiler kendi web tasarımlarını hiçbir kod bilgisi ve program kullanmayı bilmeden gerçekleştiremezler. Web tasarım konusunda uzman olan firmalar ile görüşmeleri gerekir. DveB dijital tüm uğraşlarınızda yanınızda olmak için ortaya çıkmış bir firmadır. Web tasarımı konusunda profesyonel teknik ekibimiz ile her zaman en iyisi için çalışmaktayız. Sizde dijitalde olan tüm problemlerinizi kusursuz bir şekilde çözmek için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz!

Web Tasarım Yapım Aşamaları

Web tasarımların yapım aşamaları şu şekildedir:

 • Web sitesinin yapılış amaçları belirlenerek maddelerin ilerlemesi ile proje belirlenir.
 • Yeni kurulan bir firma için web sitesi açılıyor ise firma logosu tasarlanır ve web sitesi logo renklerine uygun kurumsal bir kimlik kazanır.
 • Programlama bilgisi gerektiren bu aşamada Adobe gibi programlar ile site içinde kullanılacak görseller hazırlanır.
 • Kodlama aşamasında HTML, JavaScript, PHP, React gibi programlardan yararlanılarak içerik hazırlanır.
 • Metin yazıları, görseller, grafikler ve şekiller tamamlanarak içerik yönetimi oluşturulur
 • Son aşama olan test süreci başlar, hazırlanılmış web sitesinde olası hataları tespit ederek düzeltmek adına yapılan bu işlem sonunda web tasarım tamamlanmış olur.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Web tasarımı için gerekli unsurlar şunlardır:

 • Fazla karışık olmayan ancak ilgi çekici bir tasarım şeması,
 • Firmanın amacına uygun renkler,
 • Kaliteli görsel içerikler,
 • Okuyucuyu yormayan büyüklükteki metinler,
 • Web sitesi amacına yönelik olması gereken içerikler.

Web Tasarımda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar Nelerdir?

Web tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlardan ilki sitenin açılma ve dolaşım hızını etkileyen içerik kullanımıdır. Yavaş bir web sitesi kullanıcıları yorar ve zaman geçirmeden ayrılmasına yol açar. Web sitelerinin belirli bir amacı bulunur. Tasarım yapılırken bu amaçtan dışarı çıkılmamalıdır. Aynı zamanda işlevselliğin ön planda olduğu sitelere ilgi daha fazladır. Son olarak web tasarımında dikkat edilmesi gereken unsur kullanıcıları güvende hissettirmektir. Özenilerek yapılmamış web tasarım modelleri kullanıcılara güvensiz bir izlenim vermektedir.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985