D v e B
Dijital Pazarlama

Influencer Marketing

Influencer marketing, sosyal medya platformları ile firmaların ürün ve hizmetlerini tanıtarak satış artırmayı hedefleyen bir dijital pazarlama stratejisidir. Teknolojinin ilerlemesi ile sosyal medya, geleneksel medyayı geri planda bırakmıştır. Dolayısıyla işletmeler bütçe yatırımlarını bu platformlara yatırmaya başlamıştır. İnfluencer marketing, işletmelerin fenomen olarak adlandırılan takipçi sayısı yüksek bireyler ile iletişime geçerek mevcut pazarlama yolları ile ürünlerinin tanıtımının yapılmasını sağlıyor. Fenomenler ise günümüzün bilirkişileridir. Markalar kendilerini öne çıkartmak için ya da belirli bir ürünün satışının yükseltmek amacıyla bu yönteme sıklıkla başvurur. Fenomenler ise kendisi için belirli bir komisyon talep ederek ürün tanıtımı yaparak stratejinin hedeflediği başarıya markayı ulaştırır.
 

Influencer Marketing Nasıl Yapılır?

Influencer pazarlama yapılırken, seçilen influencerın tanıtılacak ürünlere uygun olması gerekiyor. Genellikle kozmatik markaları kadın influencerları tercih eder. Bunun nedeni ise takipçilere ürünleri kullandığını ve olumlu sonuçlar aldığını göstermektir. İnfluencer seçiminde bir başka özen gösterilmesi gereken nokta ise takipçilerinin ürün ile ilgili bir kitleye hitap ediyor olmasıdır. Firmalar kişiyi belirlediklerinde iletişime geçerek gerekli anlaşmalar düzenler.

DveB markanız için en doğru influencerı seçerek tüm bu işlemleri daha kolay bir şekilde yapmanıza yardımcı olur. Bizimle iletişime geçerek doğru isimler ile uygun programda çalışma şansı yakalayabilirsiniz. Markanızın değerinin yükseleceği kaliteli hizmetlerimizle hemen tanışmak için bizi arayın!
 

Influencer Marketing’in Avantajları Nelerdir?

Influencer pazarlama stratejisinin avantajları arasında en önemlisi seçilmiş iyi bir kanaat önderinin takipçilerine markanın gelirini arttırmaları için yönlendirmesidir. Influencerler kullandıkları ürünler ve önerme şekilleri ile takipçilerinin düşünce yapılarına büyük bir etki yaratmaktadırlar. Takipçilerinin tüketimlerini ilgili ürünlere yönlendirerek markayı ileriye taşıyabilmekteler.

Influencer marketing avantajları arasında maliyetinin uygun olması da yer almaktadır. Tanıtılan ürün ya da hizmetten olumlu geri dönüşler alınacağı için kanaat önderleri ile anlaşılan ücret uygun miktarda olacaktır. İnfluencerların ürün ve hizmet tanıtımlarıyla hedef kitle büyür. Influencer pazarlamayı seçtiğinizde organik paylaşımlar yapılacağından diğer yöntemlerde mümkün olan engellenme durumu ile karşı karşıya kalmazsınız.
 

Influencer Marketing’de Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İnflencer pazarlamada özen gösterilmesi gereken birkaç unsur, kampanyanın başarısını doğrudan etkilemektedir. Bunlardan ilki paylaşımı yapılan içeriklerin kaliteli olmasıdır. Kanaat önderlerine güvenerek alınan ürünler kullanıcılarda farklı bir etki yarattığında markaya olan güven azalmaktadır. Bununla beraber hazırlanan içeriğin dikkat çekici özellikler taşıması gerekmektedir. Güncel duruma uygun ürünler daha fazla tercih edilmektedir. Son olarak seçilen sosyal medya platformu ürünlerinize hitap eden kitleyi bünyesinde bulundurmalıdır.
 

Influencer Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Kanaat önderi seçimi yaparken markanız ile ilgili kişileri seçmek önemlidir. Tercih edilen influencerlerın takipçi kitlesi ürünlerinizi satın alabilecek yaş ve cinsiyet grubunda olmalıdır. Bu sayede marka bilinirliğiniz artarak satışlarınızın yükselmesi sağlanır. Markalar bazı ürünlerinin satışının artmasını amaçlayarak bu stratejiyi kullanırlar. Seçilen influencerlerın takipçi sayısı amaçlanan ürün satımı ile orantılı olmalıdır. İnfluencer marketing stratejisini doğru kullanmak için takipçi sayısı yüksek kanaat önderleri ile iletişime geçilmelidir.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985