D v e B
Kreatif Çözümler

Afiş Tasarım

Afiş Tasarımı

Afişler sosyal alanlarda basılı kağıt halinde karşımıza çıkan duvar ilanlarıdır. Afiş tasarımı, bir ürün veya hizmeti tanıtmak için konser, seminer, kültürel etkinlikler, ürün tanıtımı, kampanyalar veya politik bir düşünceyi ya da siyasi bir partiyi tanıtmak için ya da sosyal bir mesaj vermek için hazırlanabilir. Yani birçok sektöre amaçları doğrultusunda yardım eden önemli reklam araçlarından biridir. 

Afiş tasarımları genellikle yazı ve görsellerden oluşur. Afişlerde kullanılan resimler mesajı yansıtabilmek adına en önemli noktadır. Yazı, resmin tamamlayıcısı olarak kullanılır. Yazıla resmin tamamlayıcısı olarak kullanılsa bile afiş tasarımlarının en önemli öğelerinden biridir. Afişlerdeki yazıların çok az ve çarpıcı olması şarttır. Afiş tasarımlarında yazı ve resim uyumlu şekilde birliktelik sağlamalıdır. Tasarımcının görsel zekasına göre şekillenen afiş tasarımlarının ortak özelliği ayrıntılarının az, anlatılmak istenenin direk ortaya koyulmasıdır. Kısaca afiş tasarımı kısa ve kesin bir anlatım tarzıdır.

Afiş tasarımının bir diğer önemli özelliği fark edilir olmasıdır. Afiş tasarımında istenilen sonuca varmayı sağlayan en önemli faktörler; mesajın açıkça sunulması, mesajı destekleyen görsel kullanılması, başlık, alt başlık, yazı gibi sözel anlatımların güçlü ve tüm bunların konumlandırılmasını göze çarpıcı şekilde yapacak yetenekli bir tasarımcıdır. Tasarım gözü olmayan kişilerin yaptığı afişler tüm imkanlar uygun olsa dahi istenilen etkiyi sağlayamamaktadır.

Düzenlenen afişin ölçüleri önemli diğer bir ayrıntıdır. Tasarım ebatları yer, zaman ve mekana göre farklılık gösterebilir. Tasarımcıların hangi ölçülerde çalışacaklarını önceden bilmeleri özel fikirler geliştirmede kendilerine yarar sağlamaktadır. Örneğin; iç mekan için hazırlananların izlenim zamanı daha uzundur, dış mekanda daha kısadır. Tasarımlar bu ayrıntılar dikkate alınarak yapılır. Böylece afiş tasarımları mekana göre ayrıca bir anlam kazanır. Reklamlarınız bir o kadar daha amacınıza uygun olur.

Kitle iletişim araçlarından en önemlisi olan afişleri kurumsallığınıza ve güvenilirliğinize gölge düşürmeden hedefinizi kavrayacak şekilde dizayn ederiz. Tecrübelerimizi konuşturarak bu alanda fark yaratmış örneklerimizi sizler önüne sereriz. Bize ulaşarak bu örnekleri görebilir ve birlikte bir fikir yaratabiliriz. 

 

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985