D v e B
Dijital Pazarlama

Performans Pazarlaması

Performans pazarlaması, reklam kampanyalarının dijital yollar ile kullanıcıya ulaşmasını amaçlayan bir yöntemdir. Programlı satın alma stratejisinin kullanıldığı bu yol ile fırsatları yakalama hedeflenmektedir. Şirketlerin gelir seviyelerini beklenen noktalara taşımalarına yardımcı olmaktadır. Performans pazarlaması verileri depolayarak firmaların gerekli bütçe ayırmalarını sağlar. Satın alma işlemi yapabilecek doğru kullanıcılara kampanyaları ulaştırarak ayrılan bütçenin en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. Kısacası alım işlemi tamamlandığında reklam ve kampanya veren firmalara ödeme yapılarak kar elde edilen bir stratejidir.

Performans Marketing Ne İş Yapar?

Performans marketing firmalara yatırımlarını mantıklı bir şekilde kullanmaları için yol göstermektedir. Müşteri olabilecek bireyleri belirleyerek satın alma işlemini yükseltmek için kampanyaları kişilerin karşısına çıkartmaktadır. Kampanyaya katılan kişi sayısı ve alım miktarı depolandığı için gerektiğinde analiz etmek için kullanılabilmektedir. Elde edilen veriler ile firmaya uygun ayarlanmalar yapılarak daha fazla müşteriye ulaşılabilmeyi amaçlar.

Performans Pazarlaması Nasıl Yapılır?

Performans pazarlaması yapılırken öncelikle reklam veren firma veya influencer ile görüşmeler yapılmalıdır. Bu iletişim yolu ile olabilecek geri dönüşümlerin hedefleri belirlenir. Belirli bir miktarda müşteri kazanmak hedef ise iş birlikçilerden müşterileri hazırlanan yola yönlendirmeleri istenir. Bu yol çeşitleri değişkenlik gösterebilir. Örneğin verilen bir link ya da forum sayfaları potansiyel müşteriyi bulmak için yeterli gelebilmektedir. Her tıklanan link ve doldurulan formlardan iş birlikçiler komisyon alırlar.

DveB hazırladığı performans pazarlaması ile firmaların satışlarını gözle görülür bir şekilde arttırmaktadır. Sizde firmamızla iletişime geçerek en avantajlı fiyatlardan kampanyalar hazırlayabilir ve marka değerinizi yükseltebilirsiniz.

Performans Pazarlamanın Özellikleri Nelerdir?

Performans pazarlamasının özellikleri şunlardır:

  • Elde edilen bilgiler depolanır ve ihtiyaç haline analiz edilerek dönüştürülebilir.
  • Firma ve işbirlikçilere özel olarak hazırlanabilir.
  • Optimizasyon özelliği içererek kişilere uygun hale getirilebilir.
  • Geliştirilmeye açıktır.
  • Doğru stratejiler ile kullanıldığında kesin sonuçlara ulaşılır.
  • En hızlı sonuçlar almaya yarar sağlar.
  • Firmaların eksik noktalarını tamamlayarak ileriye dönük yatırım fırsatları sunar.
  • Potansiyel müşteriye en doğru zamanda ulaşarak etkileşimi arttırır.
  • Tamamen kullanıcıların hareketleri ile doğru orantılı çalışır.

Performans pazarlaması özellikleri ile firmaların kazançlarını attırır, aynı zamanda maliyeti uygun olduğu için sıklıkla tercih edilir.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985