D v e B
Dijital Pazarlama

E-Mail Marketing

E-Mail marketing yani e-posta pazarlama kısaca müşteriler ile arada güven bağı kurarak yapılan hizmetlerin ve ürünlerin tanıtılması için kullanıcıları e-posta yolu ile bilgilendirmeye dayalı bir dijita pazarlama stratejisidir. E-Ticaret için satılan ürünleri daha büyük kitleye tanıtmak, müşterilerin güvenini kazanmak ya da sepette unutulan ürünleri satışa çevirmek amaçlı e-posta yolu ile müşterilere ulaşılmaktadır. Markalarının tanınırlığını arttırmanın en kolay yollarından biri olan e-mail marketing diğer yöntemlere göre uygun fiyatlıdır. E-mail pazarlaması yöntemi ile uzun zamandır satışı gerçekleşmeyen ürünlere ilişkin stoklar hızlı bir şekilde tüketilebilir, satış artırma hedefi için etkin bir stratejiden yararlanılabilir.

E-Mail Marketing Nasıl Yapılır?

E-posta pazarlaması yapılırken ilk aşama listenizi belirlemektir. Web sitenizi farklı platformlar aracılığı ile keşfetmiş bireyleri e-posta listeye eklemelisiniz. Daha sonra e-posta göndererek müşteriler ile etkileşime geçebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta atılan e-mail sayısının yüksek olmaması, içeriğinin rahatsız edici olmaması ve olmayan hizmet ve ürünlerinizi içeren bir posta gönderilmemesidir. Bunun yanında abonelikten çık butonuna yer vererek müşterilerinize değer verdiğinizi gösterebilirsiniz.

Müşterilerden alınmış geri bildirimler e-postalara eklenmelidir. Bu sayede kullanıcıların ürün ve hizmetlere karşı bakış açıları değişerek güven kazanılmaktadır. Yalnızca ürün satımı yapmak için atılan e-mailler her zaman hoş karşılanmayarak ters bir etki yaratabilir. Bu sebeple kullanıcıların için ara ara önemli iletiler gönderilmelidir. Doğum günü kutlayan bir ileti ya da herkes için değer taşıyan günlerde posta yollamak müşteriler ile aradaki bağı güçlendiren ufak detaylardır. DveB müşterileriniz için en doğru zamanlarda ilgi çekici e-mailler hazırlayarak marka değerinizin artmasına yardımcı olur. Markanız için tasarlanan marketing çalışmalarının en başarılısını firmamızla iletişime geçerek bulabilirsiniz. En avantajlı fiyatlardan yararlanarak kalite hizmetin keyfini sürebilirsiniz. 

E-Mail Marketing Avantajları Nelerdir?

E-mail pazarlamanın avantajları şunlardır:

  • Pazarlamak istediğiniz ürünlere geri dönüşler sosyal medyadan daha etkilidir.
  • Diğer yöntemlere göre uygun fiyatlıdır.
  • Büyük bir kitleye aynı anda hitap etmenizi sağlar.
  • Kişilerin zevklerine hitap edecek ürünlerin hedeflere ulaşmasını sağlar.
  • Akış trafiğini web sayfanıza çekmenin en kolay yoludur.
  • Kontrol edebilmeyi sağladığı için etkileşim miktarını gösterir.
  • Müşteriler ile güven ve samimiyet kurmaya yardımcı olur.

E-mail marketing avantajlarından yararlanmak ve satışlarınızın yükselmesine katkı sağlamak için DveB ile iletişime geçebilirsiniz.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985