D v e B
Sosyal Medya Yönetimi

Facebook Yönetimi

Facebook yönetimi, sosyal medya platformları yönetimi arasında en köklü olanıdır. Firmaların tanınırlıklarını artması ve markayı ileriye taşımak için müşteri sadakati oluşturulması hedeflerinde Facebook önemli bir etkiye sahiptir. Firmaların hedef kitlesine ulaşarak satışların artmasına yardımcı olan bu yönetim, doğru bir şekilde kullandığında büyük gelişmelere yol açmaktadır. Müşteriler ile bağ kurarak iletişimden alınan etkileri marka üzerinde döndürmenin en iyi yollarından biridir. DveB dijitalde olan tüm problemlerinize çözümler sunmaktadır. Başarılı bir şekilde Facebook yönetimi yaparak, firmanıza olumlu geri dönütler almak için bizimle iletişime geçin.

Profesyonel Facebook Sayfası Nasıl Yapılır?

Profesyonel Facebook sayfası oluşturarak markanızın hedef kitlesine daha hızlı oluşturabilirsiniz. Facebook yönetimi için ilk atılacak adım sayfanızı oluşturmaktır. Facebook’un ana sayfasında yer alan “sayfa oluştur” butonuna tıklayarak İşletme-Marka kategorisinden kendi sayfanızı yaratabilir ve içeriklerinizi güncel bir şekilde paylaşarak firma tanınırlığını arttıra bilirsiniz.

  • Kaliteli Görsel Kullanmak

Kaliteli görsel kullanımlarında firmanın hizmetleri ya da ürünlerinin yer alması gerekmektedir. Facebook’ta işletme hesaplarının sayısı bir hayli yüksektir. İyi seçilmiş görseller kullanılarak diğer hesaplardan farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Kullanıcıları rahatsız etmeyecek kendi ürünlerinize ait görüntü kalitesi yüksek görseller seçmelisiniz.

  • Özgün ve Sık Sık İçerik Paylaşmak

Özgün ve sık paylaşılan içerikler hesabı canlı tutarak iyi bir Facebook yönetimi yapmanıza yarar sağlamaktadır. Seçilen içerikler gündeme uygun olacak şekilde kullanıcıların ilgisini çekerek paylaşılmalıdır. Bu tarz içerikler müşterilerin firmayı yakından tanımak istemesine neden olur. Satışları yükselterek büyük kitlelere ulaşmanın en iyi yolu güncel olarak paylaşım yapmaktır. Her bir içerik belirli zaman aralıklarında paylaşılmalıdır. Markanızın potansiyel müşterileri ne zaman paylaşım yapacağınızı bilmelidir. Düzenli bir şekilde özgün içeriklerin bulunamayacağını düşünüyorsanız DveB ile iletişime geçerek profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

  • Etkileşim Yaratmak

Etkileşimi oluşturmak için potansiyel müşterileriniz ile bağ kurmanız gerekmektedir. Örneğin paylaşılan bir içerikte bir ürün hakkında kullanıcıların ne düşündüğüne ait yazı bulundurarak etkileşime geçebilirsiniz. Bunun yanında bireyler sevdikleri ya da hoşlanmadıkları detayları mesaj olarak paylaşabilirler. İlgili bir tavırla kullanıcıları dinlemek etkileşimi arttırmanın diğer bir yoludur.

  • Facebook Business Manager

Facebook Business Manager, ünlü firmaların Facebook yönetimleri yaparken en sık kullandığı ektir. Business Manager’ı kullanarak ayrıntılı analizlere, kitle verilerine ve en çok etkileşime girilmesini sağlayan paylaşımlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Konu yönetim olduğunda yalnızca içerik paylaşarak Facebook’u etkili kullanmış olmazsınız. İyi bir yönetim için Business Manager’ı kullanmanız gerekir. Sayfa içerisinde bulamayacağınız pek çok ayrıntıya bu yöntem ile erişebilirsiniz.

  • Sosyal Medya Platformları Yönetim Araçları

Sosyal medya platformlarının diğer yönetim araçlarının kullanımı da avantaj sağlamaktadır. Analiz yaparak istediğiniz sonuçları elde edebilir ve marka kimliğinize iyi bir izlenim verebilirsiniz. Facebook yönetimi yaparken her ayrıntıya dikkat edilmesi gerektiğinden sosyal medya platformlarının yönetim araçları da özenle kullanılmalıdır.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985