D v e B
Dijital Pazarlama

Google Haritalara Kayıt

Google harita kayıtları işletmelerin konumlarının görünmesini sağlarken, firmaya profesyonellik kazandırır. Firmanızı Google haritalarına kayıt ederek daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Konumu belirli olan işletmelere duyulan güven rakiplerine göre daha fazladır. Google haritalara kayıt işlemi tamamlandıktan sonra arama motoruna işletme adı yazıldığında müşterilerin bulabileceği konumlar gösterilmektedir. İşletmeye ait iletişim bilgileri de bu yöntemle müşterilere daha kolay ulaştırılmaktadır. İşletmelerin harita kaydı masaüstü ve diğer akıllı cihazlara Google My Business yardımı ile yapılmaktadır.

Google Haritalarda İşletme Konumu Yanlış İşaretlenmişse Ne Yapılmalıdır?

Google haritada verilen konum işletmeye ait değilse yapılacak birkaç adım vardır. Öncelikle haritada konumun görülmesi için doğrulama şifresinin onaylanması gerekir. Doğru noktada görülmeyen işletmelerin doğrulama kodu başka kişiler tarafından onaylanmış ya da Google My Business’a verilen bilgilerde bir yanlışlık yapılmıştır. Bu durumu düzeltmek için “hayır bunlar benim işletmelerim değil” butonuna tıklayarak gerekli işlemleri yapabilirsiniz. DveB tüm bu kafa karıştıran işlemleri işletmeniz adına yapar. Hata payı olmadan doğrulama kodunun size ulaşmasını sağlayan firmamızla iletişime geçerek Google haritalara kayıt işlemini en avantajlı fiyatlardan yaptırabilirsiniz.
 

Google Haritalara Kayıt Nasıl Yapılır?

Google haritalara kayıt yapılmadan önce işletmeye ya da kurum sahibine ait bir gmail hesabı açılmalıdır. Ardından Google My Business’a bu gmail hesabı ile giriş yapılır. Giriş işlemi gerçekleşen bu sayfada firmaya ait bilgilerin olacağı bir alan ile karşılaşılmaktadır. Doğru olacak şekilde bu alanların doldurulması gerekir. Google verilen bu bilgileri kontrol ederek doğrulama bildirisi gönderir.

Bireyler bildirimi onaylayarak devam butonuna tıklamalıdır. Bu adımdan sonra adres bilgilerinizin kontrolünü sağlamak için Google doğrulama şifresi gönderir. Şifre gönderim süresi yaklaşık iki haftaya kadar uzayabilmektedir. Ancak bir ay içerisinde işletmeye ulaşmayan şifreler geçerliliğini kaybeder. İşletme sahipleri bu durumla karşı karşıya kaldıklarında aynı işlemleri tekrar etmek zorunda kalabilirler.
 

Mobil Akıllı Cihazlarda Harita Kaydı Nasıl Yapılır?

Mobil cihazlar için Google haritalara kayıt aşamaları şu şekildedir:

  1. Google’ın My Business sayfasına GMail ile giriş yapın.
  2. Açılan sayfada menü kısmından “yeni bir işletme sayfası oluştur” butonunu seçin.
  3. Burada firmaya ait bilgileri doldurun.
  4. Gerekli işlemleri tamamlayarak devam butonu ile işlemi sonlandırın.

Google haritalara kayıt işlemi bu adımların tamamlanması ile yapılır, işletmenin konumu tüm kullanıcılara görünür hale gelir.

 

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985