D v e B
Kreatif Çözümler

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Kamuoyunda varlığını sürdüren tüm kurum ve kuruluşların kendi sektörlerinde rakiplerinden bir adım öne çıkmasını sağlayan, kurumsal kimliklerini yansıtan ve akılda kalıcı olmalarını tasarlayan bir imajı vardır. Biz markaların bu imajına, yüzüne logo diyoruz. Tüm kurumsal işletmeler akılda kalıcı olmak ve niteliklerini en iyi şekilde yansıtmak ister. Logo tasarımı da bu amaca hizmet eder.

Markanın kimliğinin tasarımında önemli rolü olan logo tasarımı, markayı yansıtmalıdır. Logoyu oluşturan renk ve çizimler markanın amacına hizmet etmelidir. Karışık görseller, uyumsuz tasarımlar karşı tarafa geçmez ve kullanıcıda iyi bir izlenim yaratmaz. Bu nedenle kullanıcıların anlayabileceği çizgide yapılmalıdır. Bununla birlikte farklı ve özgün olarak tasarlanmalıdır. Birçok rengin aynı anda kullanılmasındansa, az ve öz renkler tercih edilmelidir.  Markadaki özgünlük vizyon olarak aktarılmalıdır. 

Profesyonel Logo Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır?

Teknolojinin kullanıcılara sunduğu imkanlar dahilinde çeşitli logo tasarım programları vardır. Çoğu kullanıcı ise bu imkanlardan faydalanmaktadır. Fakat markaların görsel dilini yaratmak istiyorsanız bu araçlar bu anlamda yetersizdir. Çünkü adı geçen uygulamalar hazır logo üretim programlarıdır. Profesyonel bir kimlik oluşturmak istiyorsanız farklı ve size özel bir logo ile müşterilerinizi karşılamalısınız. Aldığınız profesyonel yardımlar bu noktada tüm isteklerinizi karşılayacak düzeyde olmalıdır. Peki bu süreç nasıl işliyor?

  • İlk hedefimiz sadelik. Akılda kalacak olan hedefimiz. Kolay ve özel olarak hatırlanmak için sadeliği çok seviyoruz!
  • Logonun en boy çizgisi kullanılan her zeminde kendini en iyi şekilde öne çıkarmalıdır. Yani logo, onun kullanan her platformda ön plana çıkacak şekilde bir duruş sergilemelidir.
  • Renklerin bolluğu müşterinin her zaman dikkatini dağıtır, algılamayı zorlaştırır, gözü yorar. Bunu biliyoruz ve sizi en iyi yansıtacak iki rengi tercih ediyoruz.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985