D v e B
Sosyal Medya Yönetimi

Instagram Yönetimi

Instagram yönetimi yapmak şirketlerin kitleler ile iletişimini arttırmasına yardımcı olur.  Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformundan biri olan Instagram doğru bir şekilde yönetildiğinde markaların satışlarının yükselmesine olanak tanımaktadır. Profesyonel bir Instagram yönetimi için dijital dünyanın gereksinimlerine mutlaka göz atılmalıdır. Potansiyel müşterilerin değişen bakış açıları ile farklı stratejiler izlemek durumunda kalan işletmeler profesyonel bir yardım alarak teknolojiye daha hızlı ayak uydurabilir.

DveB dijital platformlarda kurumlara izlenecek doğru yolu göstererek rakiplerinden önde olmayı sunmaktadır. Sizde firmanın yoğun çalışma stillerinden sosyal medya yönetimi yapmaya vakit bulamıyorsanız tüm teknik sorunları çözen ve marka bilinirliğinizin artmasına yardımcı olan firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Instagram Yönetimi Nasıl Yapılır?

Instagram yönetimi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunur. Başarılı bir firma izlenimi vermek, doğru kitleye ulaşmak ve Instagramın teknik yöntemleri ile tanışmak yönetim için gerekli olan niteliklerdendir. Potansiyel müşterilerinizi Instagram sayfanıza çekmek için belirli stratejiler bulunmaktadır. Bu maddeler doğru bir şekilde yapıldığında işletme hesabınız daha fazla rağbet görecektir.

  • Neden Instagram’ı Seçmeliyiz?

Instagramı seçme nedeninizi belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Instagram’ın kitlesi genellikle genç ve orta yaş grubuna hitap etmektedir. Firmanızın ürün ve hizmetlerinin tanıtımını en iyi yapacak sosyal medya platformunun İnstagram olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra marka tanınırlığınızı arttırmanın yollarını analiz etmelisiniz. Rakip firmaların paylaşımlarına bakılmalıdır ancak tekrara düşmekten kaçınarak bir strateji belirlenmelidir. Ardından ürünlerinize ilgi duyacak kitleyi belirleyin. Tüm bunlar Iİnstagrama başlangıç için gerekli olan özelliklerdir.

  • Instagram İşletme Hesabı Açın

Instagram’dan işletmenize ait hesap oluşturarak ilk adımı atmalısınız. Oluşturduğunuz bu hesapta firmanızı en açık şekilde potansiyel müşterilerinize anlatmalısınız. Açık olmayan firmalar belirli bir süre sonunda görünürlüğünü kaybederek dijital dünyada ki varlıklarını tehlikeye atmaktadırlar. İyi bir tanıtım belirlenen kitleyi çekmeye yardımcı olur.

  • Görsel İçerikleri Belirleyin

Görsel içeriklerin belirlenmesinde görüntü kalitesi yüksek ögeler büyük bir rol oynar. Instagram tamamen görsellik üzerine oluşturulmuş bir platform olduğu için işletmeler kaliteli içerik paylaşımlarında bulunmalıdırlar. Sahte ürün görselleri paylaşarak müşterilerin gözünden düşmemek için kendi firmanıza ait ürün ve hizmetleri paylaşmalısınız. Instagram yönetimi için en önemli adım doğru içerik seçimidir.

  • Güncel Paylaşımlar Yapın

Güncel paylaşımlar hesabınızı aktif tutmaya yarar sağlar. Kullanıcıları sıkmadan marka varlığınızı belli edecek sıklıkta paylaşım yapmanız gereklidir. Instagram kullanıcıları işletmeleri sıkıcı bulduğunda rakip firmaların ürünlerine daha kolay rağbet gösterirler. Bu yüzden belirli aralıklarla, markanızı unutturmadan paylaşımlar yapmalısınız.

  • Etkileşimi Arttırmak İçin Hashtag Kullanın

Etkileşimi arttırmak için hashtag kullanımı Instagram yönetimi için önemli stratejiler arasında yer alır. Kullanıcıların birbirlerinden görerek etkilendiği ve satın almak istediği ürün ve hizmetlerin tanıtımını yaparken hashtaglar kullanılmalıdır. Gündemde olan hashtagleri kullanarak markanızın tanıtımını rahatlıkla yapabilir ve bilinirliğini yükseltebilir. Ürünlerinizi kategorize etmenin en kolay yolu olan hashtaglar doğru bir Instagram yönetimi yapmanızı sağlamaktadır.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985