D v e B
Yazılım Geliştirme

Mobil APP Geliştirme

Kitlenize Uygun Mobil Çözümler

Günlük yaşantımız içerisinde küçükten büyüğe hemen herkesin dışarıya çıkarken bile yanından hiç eksik etmediği akıllı telefonları bulunuyor. Mobil uygulama gerek cep telefonlarına gerekse de tablet gibi işletim sistemlerine özel olarak kodlanmış olan yazılımlara deniyor. Genelde bu tür uygulama sistemleri mobil site ile her ne kadar karıştırılmış olsa da araların da çok fazla benzerlik taşımadıklarının altını da çizmek isteriz. Bu tür uygulamalar cihaza özel olarak tasarlanarak kodlanmaktadır.

Eğer ki çalışmamanızın iphone, ipad gibi cihazlarda çalışabilir bir hale gelmesini istiyorsanız o halde uygulamalarında IOS tabanlı olarak geliştirilmesi üzerinde mutlak surette durulması gerekiyor. Günümüzde artık mobil uygulamanın son derece büyük önem arz etmiş olduğunu söyleyebiliriz. Mobile Uygulama(IOS ve Android) neden bu kadar önemli olduğu da doğal olarak bazı kişiler tarafından merak edilmeye de başlanıyor.

 

Mobil uygulama çözümleri

Akıllı telefonların her yaştan herkesin hayatına hızlı bir şekilde girmesi ile birlikte artık tüm yazılımların telefonlara göre uygulandığı da yadsınamaz bir gerçektir. Mobil uygulamalar ile telefonunuzu daha verimli bir şekilde kullanmanız mümkündür. Yalnız her telefonun markasına ve yapısına göre farklılık gösteren mobil uygulama seçenekleri de bulunmaktadır.

Mobil uygulama çözümleri ile akıllı telefonunuzda tüm işlerinizi daha pratik ve etkili bir biçimde gerçekleştirebiliyorsunuz. Gerek oyun indirme gerekse diğer tüm yazılımlarınızı mobil uygulamalar sayesinde daha etkili bir biçimde kullanmanız mümkündür. Mobil uygulama çözümleri ile özellikle kurumsal şirketler kendi bünyelerinde daha etkili ve daha hızlı çözümlere kavuşabilmektedirler. Mobil uygulama çözümleri için üstün bir başarı gösteren bazı yazılım şirketleri bu yönde oldukça profesyonel uygulamaları gerçekleştirmektedir.

 

Mobil Cihaz Uygulaması (IOS,Android ve Windows)

İnternetin ve teknolojinin iyiden iyiye giriş yaptığı günümüzde bilgisayarların dışında elimizdeki telefonlar ve tabletlerde bir bilgisayar görevi görmekte bu nedenle her an elimizin altında bulunan mobil cihazlar ile çeşitli uygulamalarını kolayca hayatımızda yer verebilmekteyiz.. Hayatımızı kolaylaştırmakta olan uygulamalar her geçen gün daha fazla kullanılmaya ve tercih edilmeye başlanmış durumdadır.

Mobil Cihaz Uygulaması sayesinde cihazlara özel kodlama ve yazılımlara mobil uygulama adı verilmektedir. Mobil cihaz uygulamaları kullanılacak cihaza uygun bir yazılımdan oluşmaktadır. daha fazla işleve sahip, çok daha hızlı ve faydalı bir çalışma prensibine sahip olmak istenen durumlarda Mobil Cihaz Uygulaması tercih edilmektedir. Tercih edilen yazılım ve kodlama kullanılacak cihaz türüne göre hazırlanmaktadır.

 

Mobil uygulama geliştirme, internet dünyasına aktif bir adım atmaktır. Akıllı cihazların işletim sistemlerinin kendi oluşturduğu mağazalardan indirerek zaman geçirdiğimiz mobil uygulamaların kullanımı her gün biraz daha yükselmektedir. Mobil uygulamalar gündelik hayattaki işlerin bir bölümünü online olarak yapmamıza olanak sağlar. Firmalar mobil APP geliştirme kullanarak ürün ve hizmetlerini daha yüksek bir kitleye ulaştırabilirler.

Mobil Uygulama Geliştirmek İçin Gereken Programlar Nelerdir?

Mobil uygulamaları geliştirmek için gerekli programları kullanmak gerekir. Gereken programları kullanmak için uzman yazılımcılara ihtiyaç vardır. Mobil uygulamalar açık kaynak kodları ile oluşturulamaz. Bu programlar hakkında bilgi sahibi olmayan bireyler mobil uygulama çıkartmak için geliştirici firmalar ile iletişime geçmelidir. APP yapmak için kullanılan bazı programlar şunlardır:

 • ShoutEm
 • Appery
 • Appy Pie
 • MobiRoller
 • AppBuilder

Mobil uygulamaların amaçları birbirinden farklı olabilir. Kişiye özel oluşturulan platformlara göre farklı programlar seçilebilmektedir. Bu programlar kodlarla çalıştığı için üzerinde özenle çalışılmalıdır. Mobil uygulamalar iki farklı türe ayrılabilmektedir. Genellikle iyi üretilmiş ve ilgi çekici içeriğe sahip uygulamalar ücretlidir. Herkesin kullanabileceği tarzda uygulama içi satın alım imkanı sunan uygulamalar ise ücretsizdir.

En İyi Mobil Uygulama Geliştirme Dili Hangisidir?

En iyi mobil uygulama geliştirme dilleri yapılan APP’e göre değişkenlik gösterir. Mobil uygulamalar yapılırken apk uzantısı kullanılmaktadır. Bu nedenle akıllı cihazlarda (telefon, bilgisayar, saat, tablet) apk ‘nın bulunması gerekmektedir. Mobil App geliştirme dilleri şunlardır:

 • C
 • C#
 • C++
 • Java
 • Assembly
 • Phyton
 • Unity

Mobil Uygulama Geliştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Mobil uygulama geliştirirken APP’inizi olası saldırılardan korumaya dikkat etmelisiniz. İyi bir yazılım bilgisi ve donanımına sahip olarak mobil uygulama geliştirmelisiniz. Aksi halde açıkları fazla olan uygulamalara sahip olursunuz. Özen gösterilmesi gereken diğer bir özellik karışık olmayan arayüz kullanımıdır. Kullanıcılar aradıklarını rahatlıkla bulmadıklarında uygulamayı kullanmaktan hızlıca vazgeçebilirler. Bunun yanında karmaşık uygulamalar her cihazda kolaylıkla açılmamaktadır.

Yer sorunu ve cihaz özelliklerine göre kasma ve donma yaşatabilir. DveB uygulama geliştirirken tüm bunlara dikkat etmektedir. Müşterilerinin tercihlerine özen göstererek tüm cihazlarda işlevselliği olan uygulamalar yapar. Sizde en iyi mobil APP geliştirme firması arıyorsanız en avantajlı fiyatlarla, yüksek kaliteye DveB ile ulaşabilirsiniz.

 

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985