D v e B
Dijital Pazarlama

Mobil Uygulama Reklamları

Mobil uygulamaların reklamları büyük kitlelere ulaşabilmektedir. Oluşturulmuş uygulamaların içerisinde bulunan reklamlar kullanıcıları farklı uygulamalara yönlendirir. Bu yöntem hem mevcut uygulamaya kazanç getirir hem de diğer uygulamaların indirilmesine olanak sağlar. Mobil uygulama reklamları değişen dijital platformların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Mobil uygulamalarının kullanımı günümüzde %75’i aşkın bir durumdadır. Dijital dünyada ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen firmalar ise reklam aracını kullanmaktalar. Sizde hedeflediğiniz kitlelere ulaşmak istiyorsanız mobil reklamlar vererek görünürlüğünüzü arttırabilirsiniz.

Mobil Uygulama Reklamları Nasıl Yapılır?

Mobil uygulama reklamlarını yapmak için gerekli yazılım ve program bilgisine ihtiyaç duyulmaktadır. Uygulamaların içerisine yerleştirilirken dikkat edilmesi gerekir. Sürekli ve aniden beliren mobil uygulama reklamları kullanıcıları uygulamadan soğutarak kullanmamasına yol açabilir. Mobil reklamlar için dijital işlemleri en iyi şekilde gerçekleştiren firmalar ile bağlantı kurulmalıdır. DveB giderek gelişen teknoloji çağına ayak uydurmanız için size yol arkadaşlığı yapmaktadır. Firmamız dijital tüm işlemleriniz için size en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Kendi teknik bilgilerinizin yeterli gelmediği tüm alanlarda size en avantajlı fiyatlardan yardımcı olmak isteyen firmamız ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Mobil Uygulama Reklamlarının Avantajları

Mobil uygulama reklamlarının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Belirlenen kitleye daha hızlı bir şekilde ulaşabilmektedir.
 • Mobil olduğu için masaüstü cihazlara ihtiyaç duyulmaz ve sürekli etkileşim sağlar.
 • Kullanıcıları uygulamalara çekmenin en kolay yoludur.
 • Müşteri kazanmak için kullanılan diğer yöntemlere göre maliyeti çok daha azdır.
 • Oluşturulmuş bütçeyi kontrol etmeye olanak tanır.
 • Belirlenen konumlarda kullanıcıların karşılarına çıkarak aktif bir özellik sağlar.
 • Kullanıcıların işletim sistemlerine göre reklamlar belirlenebilmektedir.
 • Mobil uygulama kullanıcılarının zevklerine ve tercihlerine daha çok ulaşılarak kullanıcılar hakkında bilgi sahibi olunabilir.
 • En hızlı geri dönütleri almayı sağlar.

Mobil Reklam Türleri Nelerdir?

Mobil reklamların türleri şunlardır:

 • Afiş: en çok tercih edilen reklam türüdür. Metin yazılarının yer aldığı bu mobil reklam türünün maliyeti de diğerlerinden daha düşüktür. Ancak kullanıcılar metin okumayı tercih etmedikleri için dezavantajlı olabilir.
 • Video İçeren Reklamlar: Uygulamaları kullanırken kullanıcılara görsellik sunan bu reklamlar için ayrılması gereken bütçeler daha fazladır. Ancak geri dönütleri olumludur.
 • Oyun İçerikli Reklamlar: Mobil uygulama reklamları arasında tamamen ilgi çekmek odaklı olan ve en iyi ses getiren reklam türüdür.

Aklınızda bir fikir mi var ?

Proje Başlat

Adres

Fulya Mh. Büyükdere Cd. Osmanbey Apt. No: 52 D: 13 Şişli/ İstanbul

İletişim

DveB ile tanışmaya ne dersiniz?
0212 909 9985